Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki w Tygodniu Bibliotek

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki w Tygodniu Bibliotek

Piętnaste urodziny świętuje w tym roku Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Urodzinowe spotkanie uświetniła pisarka Magdalena Kordel.

Jubileuszowe spotkanie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek. Klub, moderowany przez Magdalenę Mozgowiec, kierownika Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży działa nieprzerwanie od 15 lat. Spotkania miłośników książek odbywają się zazwyczaj w ostatni wtorek każdego miesiąca w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Akademickiej 10.

Urodziny DKK były okazją do podsumowań tego co udało się przez piętnaście lat zrobić i z jakimi autorami spotkać. Były też życzenia i tort.

Na jubileuszowym spotkaniu nie mogło zabraknąć burmistrza Mariusza Szewczyka, który gratulował członkom klubu pasji i życzył kolejnych lat prężnej działalności.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki uświetniła swoją obecnością pisarka, Magdalena Kordel, która barwnie i z poczuciem humoru opowiadała m.in. jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem i co ją inspiruje. To spotkanie było inauguracją Tygodnia Bibliotek w Dębicy.

Piątkowa Noc w Muzeum i Bibliotece

„Bajkowa Noc Bibliotek” odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy, przy ul. Akademickiej 10. Rozpocznie się o godz. 17.00 interaktywnym spektaklem Studia Teatralnego KRAK-ART. pt. „Pan Twardowski”. Później na dzieci czekać będzie test spostrzegawczości, sprytu oraz logicznego myślenia dzięki poszukiwaniu klucza do wyjścia z escape roomu pt. „Magiczny kuferek”, a na miłośników gier planszowych specjalna niespodzianka. Wszystkie atrakcje potrwają do godz. 21:00.

W ten piątek także w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, będzie można w godzinach od 16:30 do 24:00 podziwiać za darmo, wszystkie wystawy w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Odbędzie się też wernisaż wystawy czasowej pn. „Cecylia i Edward Raczyńscy i Polskie Morze”.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Previous Ekologiczny spektakl w DK Śnieżka
Next W 87. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego

Może to Ci się spodoba

Dębickie kino letnie: filmy familijne i konkurs dla najmłodszych

Już w najbliższy piątek, 6 sierpnia, odbędzie się pierwszy z czterech zaplanowanych na ten miesiąc seansów familijnych w ramach tegorocznej edycji „Kina letniego” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Jest zgoda na przejęcie kaplicy Raczyńskich

Władze Dębicy spotkały się z Virydianną Rey, córką hr. Edwarda Raczyńskiego, prezydenta RP na uchodźstwie. Jednym z tematów spotkania było przejęcie przez miasto zabytkowej kaplicy grobowej rodziny Raczyńskich, która znajduje

W 87. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego

Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego otrzymał swój sztandar ufundowany przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Ceremonia wręczenia odbyła się 12 maja br. przed Grobem Nieznanego Żołnierza w

Wracają „Żagle Kultury”

To nagroda Burmistrza Miasta Dębicy przyznawana za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury lub za całokształt działalności. Żagle Kultury przyznawane mogą być osobom fizycznym – twórcom,

Orszak Trzech Króli już w czwartek

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, ulicami Dębicy przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku przyświecać będzie mu hasło „Dzień dziś wesoły”. 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, po raz ósmy

Igloopolanie i Safo podziękowali Janowi Borkowi

Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia teatralne, wokalne i taneczne do DK Śnieżka i DK Mors przygotowała dla Jana Borka podziękowanie za wsparcie ich artystycznego rozwoju. Taneczne spotkanie było podsumowaniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź