Pływacka mistrzyni ponownie z młodzieżą w Dębicy

Pływacka mistrzyni ponownie z młodzieżą w Dębicy

Mowa o Otylii Jędrzejczak – mistrzyni olimpijskiej, dwukrotnej mistrzyni świata, pięciokrotnej mistrzyni Europy i trzykrotnej rekordzistce świata, która po raz kolejny wybrała obiekty sportowe w Dębicy, aby z blisko 90 osobową grupą dzieci z całej Polski odbyć Swim Camp. W naszym mieście swoje umiejętności pływackie młodzi szkolić będą przez półtora tygodnia.

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trenują dzieci, które są na różnych etapach nauki i doskonalenia techniki pływania. Jak podkreśla mistrzyni, nie przypadkowo na Swim Camp wybrała Dębicę. – Już od kilku lat przyjeżdżamy do Dębicy z naszymi obozami letnimi. Bardzo dogodne warunki treningowe. Po pierwsze bardzo dobra pływania, którą ja wspominam doskonale, bo kiedy ona powstała biłam tutaj rekordy Polski. Obiekty są dobrze skomunikowane z hotelem. Jest dobre zaplecze żywieniowe i treningowe. I to co dla nas ważne, dzieci z całej Polski mają możliwość dojechania. Ten obóz w Dębicy jest jednym z naszych największych – podkreślała Otylia Jędrzejczak.

Obiekty sportowe w Dębicy chętnie wybierają na obozy kluby z całej polski.  Marta Pawełko-Tokarz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie ukrywa, że obecność mistrzyni to dla wszystkich duża radość. – Dla nas to wyróżnienie, bo pani Otylia jest osobą znaną, utytułowaną, najlepszą naszą pływaczką, więc jest nam niezmiernie miło, że z sentymentem wraca do Dębicy, że organizuje tutaj obozy sportowe. Jest to prestiż i korzyść dla miasta – dodaje dyrektor MOSiR-u.

Młodzi pływacy efekty swojej pracy na obiektach w Dębicy sprawdzą na zawodach w Rzeszowie.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Previous Gang rozbity dzięki współpracy służb Polskich i Ukraińskich
Next Pełne wrażeń wakacje z dębicką Biblioteką

Może to Ci się spodoba

Na sportowo uczcili pamięć sędziów

Ośrodek Rekreacyjno – Wypoczynkowy w Pustyni gościł w ostatnia sobotę uczestników Turnieju Sędziów Piłki Nożnej. Poświęcony był pamięci Tomasza Podlaska, który był także miejskim radnym oraz Henryka Białka i Tomasza

Rywalizacja o tytuł Turbo-Kozaka

Rzuty karne uderzane piętą, strzały na celność czy rzuty rożne. To tylko niektóre konkurencje trwającego w czasie wakacji turnieju Turbo-Kozak-Orlik 2021. Przedsięwzięcie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.

Nowe boisko przy SP 9 gotowe

Nowe boisko wielofunkcyjne oraz rozbieg skoczni przy Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy są już gotowe do użytku. Wczoraj miał miejsce odbiór końcowy i przekazanie do eksploatacji obiektu. Zadanie pn.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Brąz dla piłkarek DAP Dębica

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy gościła uczestniczki finałowych rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu w Futsalu Kobiet.  Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Sokoła Kolbuszowa pokonując  Resovię Rzeszów. Trzecie miejsce na podium

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź