Policja i Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza „Legion Gerarda” podpisali porozumienie o współpracy
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz Prezes Stowarzyszenia Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza „Legion Gerarda” Artur Jabłoński, podpisali porozumienie o współpracy. Dotyczy ono działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz szkoleń i wymiany doświadczeń.
Wczoraj, 17 maja 2022 r., w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podpisano porozumienie o współpracy podkarpackiej Policji ze Stowarzyszeniem Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza „Legion Gerarda”. Podpisy na dokumencie złożyli insp. Dariusz Matusiak komendant wojewódzki i Artur Jabłoński Prezes Stowarzyszenia.
Porozumienie precyzuje zasady współpracy Policji i Grupy podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych, wspólnych szkoleń i ćwiczeń oraz wymiany doświadczeń. Konkretyzuje kwestie organizacyjne i logistyczne.
Zawarte porozumienie ma na celu zapewnienie sprawnej i skutecznej współpracy w zakresie prowadzonych działań poszukiwawczych osób zaginionych przez wykorzystanie wszystkich możliwych i dostępnych środków. Grupa Ratowniczo-poszukiwawcza „Legion Gerarda”, będzie wspierała komendy miejskie i powiatowe Policji województwa podkarpackiego. Doświadczenia w prowadzeniu działań poszukiwawczych dowodzą, że często o zdrowiu i życiu człowieka decyduje szybkość ich podjęcia oraz czas dotarcia do osoby wymagającej pomocy.
Stowarzyszenie Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza „Legion Gerarda” została założona w 2017 roku. Zrzesza ona wolontariuszy – ratowników medycznych i pierwszej pomocy. W tym roku ratownicy z „Legionu Gerarda” pomagali w 29 akcjach poszukiwawczych – w Krośnie, Dębicy, Iwoniczu, Iwoniczu Zdroju, Polańczyku, Sanoku, Wojaszówce i Rogach.
W ramach współpracy, w maju ubiegłego roku, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, na wniosek Grupy, przekazała na rzecz Stowarzyszenia, fiata ducato. Samochód wykorzystywany jest do wspólnych działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi. Podnosi również gotowość wyjazdową Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej i pomaga w transporcie sprzętu oraz ratowników na miejsce działań. Jest także pomocny w prowadzeniu działań z zakresu propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, organizowaniu pokazów oraz prelekcji z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Źródło: Komenda miejska Policji w Dębicy
Może to Ci się spodoba
Wypadek z udziałem autocysterny na autostradzie A4
23 czerwca 2021 roku o godz. 10.21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem autocysterny na autostradzie A4 (521 km – miejscowość Borowa, gmina
Ćwiczenia aplikacyjne na terenie LERG S.A.
8 września 2021 roku na terenie LERG S.A. odbyły się ćwiczenia aplikacyjne, których głównym celem było sprawdzenie procedur ratowniczych zawartych w Zewnętrznym Planie Operacyjno-Ratowniczym dla zakładu. Scenariusz ćwiczeń zakładał wyciek
Gang rozbity dzięki współpracy służb Polskich i Ukraińskich
Fałszowali dokumentację, aby wyłudzić luksusowe pojazdy, które następnie były sprzedawane na Ukrainie. Międzynarodowy gang rozbili funkcjonariusze CBŚP, BiOSG, rzeszowscy prokuratorzy oraz ukraińscy policjanci. W efekcie zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano
Warsztaty na temat historii policji
Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie po raz szósty włączyła się w przedsięwzięcie realizowane przez Komendę Główną Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie „policyjnych klas mundurowych” biorą udział w konkursie pn.
Postaw na bezpieczeństwo nad wodą
Wakacje w pełni, a wraz z nimi upały i wycieczki nad wodę. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to cudowne miejsca do wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza,
Szkolenie koordynatorów prewencyjnych i kryminalnych do walki z handlem ludźmi
W piątek, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbyło się szkolenie dla koordynatorów prewencyjnych i kryminalnych do walki z handlem ludźmi z komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu podkarpackiego.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!