Kolejne pieniądze popłyną do klubów sportowych i organizacji pozarządowych

Kolejne pieniądze popłyną do klubów sportowych i organizacji pozarządowych

Rozstrzygnięte zostały konkursy ofert na realizację zadań publicznych z zakresu: upowszechniania kultury fizycznej, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania oraz pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych z programem z zakresu profilaktyki narkomanii dla uczniów dębickich szkół. Łącznie przyznano ponad 90 000 zł dla organizacji pozarządowych.

W konkursie na „Prowadzenie zajęć sportowych, udział w szkolnym współzawodnictwie sportowym i rozgrywkach sportowych oraz organizacja zawodów i imprez sportowych”, dotację otrzyma dwie organizacje: Ludowy Klub Sportowy Igloopol (40 000 zł) i Uczniowski Klub Sportowy Łyżwiarstwa Figurowego (18 000 zł).

W konkursie na „Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych z programem z zakresu profilaktyki narkomanii dla uczniów dębickich szkół”, przyznano środki pięciu uczniowskim klubom sportowym działającym na terenie Dębicy.

Dotacje otrzymają: Uczniowski Klub Sportowy „KĘPA” (8 000 zł), Uczniowski Klub Sportowy „Jedenastka” przy Szkole Podstawowej nr 11 (6 100 zł), Uczniowski Klub Sportowy „TIM” (4 770 zł), Uczniowski Klub Sportowy „OLIMP” przy Szkole Podstawowej nr 9 (8 000 zł), Uczniowski Klub Sportowy „Wolica” przy Szkole Podstawowej nr 12 (6 110 zł).

Dotację otrzymał także Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Podkarpacka Hufiec Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów (2 000 zł), w ramach konkursu na organizacje zajęć, przeglądów, konkursów i innych alternatywnych form edukacji.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Previous Miasto Dębica będzie współpracować z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie
Next Igloopolanie i Safo podziękowali Janowi Borkowi

Może to Ci się spodoba

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Dębica ma kolejny park miejski

Decyzją radnych miejskich tereny w pobliżu Domu Kultury Mors i lodowiska będą teraz mieć nazwę Park Słoneczny. Z wnioskiem o jego utworzenie i nadanie mu imienia wnioskowała tamtejsza Rada Osiedlowa.

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Elektryczne samochody parkowały na Rynku

Dębiczanie mogli testować elektryczne samochody. Chętnych na jazdę autem na prąd nie brakowało, wśród nich był Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy. Na mieszkańców czekały także konkursy z cennymi nagrodami oraz atrakcje

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź