Szkolenie koordynatorów prewencyjnych i kryminalnych do walki z handlem ludźmi

Szkolenie koordynatorów prewencyjnych i kryminalnych do walki z handlem ludźmi

W piątek, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbyło się szkolenie dla koordynatorów prewencyjnych i kryminalnych do walki z handlem ludźmi z komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu podkarpackiego. Organizatorem szkolenia był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Celem szkolenia, było podniesienie umiejętności zawodowych funkcjonariuszy, poprzez utrwalanie posiadanej wiedzy z zakresu problematyki handlu ludźmi. Zdobyte informacje, będą wykorzystywane, w realizowanych zadaniach z zakresu zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi.

Uczestników szkolenia przywitał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Piotr Woszczak.

W szkoleniu wziął udział Adam Tuleja – nadinspektor pracy z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie i kierownik Oddziału w Krośnie. Przedstawił on temat dotyczący realizacji kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, w świetle przepisów ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy oraz podejmowane działania w zakresie zapobiegania zjawisku handlu ludźmi do pracy przymusowej.

Charakterystykę zjawiska handlu ludźmi omówiła podinsp. Alina Pieniążek, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Problematykę mechanizmów psychologicznych charakterystycznych dla osób będących ofiarami zachowań przemocowych przedstawiła podinsp. Anna Bielec z Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zagadnienie dotyczące zapobiegania przestępstwom z nienawiści i ich zwalczania przedstawił podinsp. Łukasz Gliwa, Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. „Jak mówić, żeby nie dyskryminować” zreferowała Monika Marchwiany z Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na zakończenie kom. Elżbieta Siupik, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przedstawiła działania Policji na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Źródło: Komenda miejska Policji w Dębicy

Previous Jubileuszowa statuetka Caritas dla podkarpackiej Policji
Next Minister Sprawiedliwości z wizytą w Punkcie Pomocy w Dębicy

Może to Ci się spodoba

Warsztaty na temat historii policji

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie po raz szósty włączyła się w przedsięwzięcie realizowane przez Komendę Główną Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie „policyjnych klas mundurowych” biorą udział w konkursie pn.

Jubileuszowa statuetka Caritas dla podkarpackiej Policji

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Dariusz Matusiak odebrał jubileuszową statuetkę, przyznaną z okazji 30-lecia działalności Caritas Diecezji Rzeszowskiej. To podziękowanie za współpracę i zaangażowanie podkarpackiej Policji w codzienną pomoc

Gang rozbity dzięki współpracy służb Polskich i Ukraińskich

Fałszowali dokumentację, aby wyłudzić luksusowe pojazdy, które następnie były sprzedawane na Ukrainie. Międzynarodowy gang rozbili funkcjonariusze CBŚP, BiOSG, rzeszowscy prokuratorzy oraz ukraińscy policjanci. W efekcie zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano

Podsumowanie dwudniowych działań “Trzeźwy weekend”

Podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas “Trzeźwego weekendu”, funkcjonariusze zatrzymali 55 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Skontrolowali ponad 14

Policja i Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza „Legion Gerarda” podpisali porozumienie o współpracy

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz Prezes Stowarzyszenia Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza „Legion Gerarda” Artur Jabłoński, podpisali porozumienie o współpracy. Dotyczy ono działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz szkoleń i wymiany doświadczeń.

Spiro – nowy wierzchowiec w podkarpackiej policji

Od niedawna podkarpacka Policja ma nowego wierzchowca. Spiro jest 4-letnim ciemnogniadym wałachem rasy holsztyńskiej. Już wkrótce, po odpowiednim przeszkoleniu, wyruszy ze swoim opiekunem w patrol. W garnizonie podkarpackim służy obecnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź